ROBOTYKA LEGO WEDO

Czas trwania zajęć: 90 min
Zestaw Edukacyjny LEGO WeDo 2.0, Roboty Photon, Kodowanie na dywanie.

Propozycja zajęć dla 5 i 6  latków, Czyli wkraczamy z technologią w świat kreatywnych przedszkolaków. Na zajęciach dzieci budują robota według instrukcji, następnie piszemy program na specjalnej aplikacji używając prostego, dostosowanego do ich wieku i umiejętności języka obrazkowego, tak aby nasze roboty ożyły i wykonywały konkretne zadania, które przed nim postawimy. Dzięki temu dzieci w praktyce mogą sprawdzić działanie silników czy czujników.

Dodatkowo na kursantów czekają roboty Photony. Te uwielbiane  roboty pozwalają na naukę kodowania na różnym poziomie. Wykorzystując np. czujnik zmierzchu, odległości czy koloru możemy zaprogramować je do bardzo wielu ciekawych zadań.

Naukę kodowania dzieci poznają również poprzez zabawy z matami edukacyjnymi firmy EduSense. Wykorzystujemy krążki matematyczne, humanistyczne czy też kolorowe kubeczki. Poprzez zabawę offline uczymy rozwój logicznego myślenia, matematyki, kreatywności. Tak więc kodowanie na dywanie to świetny sposób na rozwijanie kompetencji kluczowych.