ROBOTYKA LEGO BOOST

Czas trwania zajęć: 90 min
Zestaw Edukacyjny LEGO BOOST, Roboty Photon, Kodowanie na dywanie.

Propozycja zajęć dla 7 i 8  latków, idealny dla dzieci, które ukończyły kurs LEGO WeDo 2.0 lub dla dzieci, które chcą dopiero wkroczyć w świat robotyki i chcą napisać swoje pierwsze programy. Tak więc po rocznym kursie pojęcia takie jak: silniki, pętle, switche, czujniki kolorów czy odległości, przekładnie, warunki i wiele wiele innych nie będą nam obce.

LEGO BOOST to aż 847 elementów w jednym zestawie! Zestaw pobudza kreatywność dzieci dzięki uniwersalnym, kolorowym klockom LEGO® połączonym z zaawansowaną technologią.

LEGO BOOST pozwoli na zbudowanie wspaniałych, kolorowych i szalonych konstrukcji, które za pomocą elementów takich jak Move Hub, programowalny silnik czy czujnik koloru i odległości, ożyją i dadzą jeszcze większą frajdę z zabawy i nauki. Jest idealny zestaw wprowadzający w świat robotyki i przygotowujący do zajęć na zestawach LEGO EV3 Mindstorm.

Dodatkowo na kursantów czekają roboty Photony. Te uwielbiane  roboty pozwalają na naukę kodowania na różnym poziomie. Wykorzystując np. czujnik zmierzchu, odległości czy koloru możemy zaprogramować je do bardzo wielu ciekawych zadań.

Naukę kodowania dzieci poznają również poprzez zabawy z matami edukacyjnymi firmy EduSense. Wykorzystujemy krążki matematyczne, humanistyczne czy też kolorowe kubeczki. Poprzez zabawę offline uczymy rozwój logicznego myślenia, matematyki, kreatywności. Tak więc kodowanie na dywanie to świetny sposób na rozwijanie kompetencji kluczowych.