KARIERA

Praca instruktora zajęć z programowania i robotyki LEGO.

Szukamy osoby komunikatywnej, uśmiechniętej, kreatywnej i cierpliwej.

Praca polega na prowadzeniu zajęć z programowania i robotyki z wykorzystaniem edukacyjnych zestawów klocków LEGO.

Zajęcia odbywają się na terenie szkół podstawowych.
Grupa dzieci z reguły liczy od 10 do 14 dzieci.

Lekcja trwa 90 min i odbywa się cyklicznie z każda grupą co dwa tygodnie (16 spotkań w roku szkolnym) od września do końca maja. Zajęcia prowadzone są po lekcjach dzieci czyli przeważnie zaczynamy od 12:45 i kończymy o 14:15. W zależności od szkoły lub liczby zajęć dzieci przed naszymi lekcjami bywają inne.

Jak wygląda lekcja?

Instruktor w pierwszej kolejności sprawdza listę obecności zgodnie z aplikacją do której będzie posiadał dostęp. Następnie rozdaje dzieciom zestawy oraz tablety. Omawiamy temat lekcji, jak będzie wyglądał robot i co będzie wykonywał.

Następnie dzieci przechodzą do budowania robotów korzystając z instrukcji przygotowanych na tabletach. Tutaj rolą instruktora jest pomoc w budowie robota jeśli dziecko ma jakiś problem. Po zbudowaniu konstrukcji dzieci mogą kreatywnie według własnych upodobań ozdobić swojego robota innymi klockami. Kolejny etap to wspólne programowanie robotów, instruktor wówczas wykorzystując rzutnik/tablice multimedialną w klasie tłumaczy dzieciom program. Po poprawnym zaprogramowaniu robotów dzieci mają czas na zabawę robotem oraz testowanie silników, czujników itp.

Ostatnim etapem jest podsumowanie działania programu oraz robota, rozbieranie robota, segregacja klocków, pozbieranie tabletów oraz zadbanie o porządek w klasie.

Wynagrodzenie instruktora jest uzależnione od ilości dzieci z w grupie. Ale minimalna stawka na start to 120zł za lekcje + zwrot kosztów za dojazd (możliwości negocjacji większej stawki w zależności od zaangażowania instruktora, liczebności grupy, liczby wszystkich grup itp.).
W zależności od ilości grup możemy zaproponować umowę zlecenie lub umowę o prace na ½ etatu.